top of page

Güven, Şeffaflık, Verimlilik: Blockchain'i Yeniden Düşünmek İçin Trilyon Dolarlık Nedenler

Güncelleme tarihi: 6 Mar 2022

Blockchain teknolojisi, kuruluşların verimliliği artırmalarına, maliyetleri düşürmelerine ve müşteriler, personel ve iş ortakları arasında daha fazla güven ve sadakat duygusu oluşturmalarına yardımcı olarak 2030 yılına kadar küresel ekonomiye 1,76 trilyon ABD doları destek sağlama yolunda ilerliyor.Bu, teknolojinin şu anda sağlıktan üretime, finansa ve perakendeye kadar her sektörde nasıl kullanıldığını değerlendiren ve gelecekteki potansiyelini analiz eden PwC ekonomistlerinin önemli bir bulgusu.

"PwC'nin yıllık CEO Anketi, CEO'ların yarısından fazlasının işe duyulan güvenin sarsılmasının kuruluşları için bir tehdit oluşturduğuna inandığını ortaya koyuyor."

Güven, dijital bir dünyada kırılgandır ve aşırı derecede stres testinden geçirilmeye devam etmektedir. Zor kazanılıyor, kolay kaybediliyor.


PwC'nin hazırladığı 'Güven Zamanı' raporu, blockchain için kripto para birimlerinden çok daha fazlası olduğunu söylüyor.

 

Gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi LinkedIn, Twitter ve Instagram sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

 

Tüketiciler, satın aldıkları ve etkileşimde bulundukları şirketlerden beklentilerini artırdı. Sürdürülebilirlikten etik kaynaklara kadar değişen konularda şeffaflık ve çevrimiçi olarak eriştikleri ve paylaştıkları bilgilerde netlik istiyorlar. Raporun incelediği gibi, blockchain bu konularda önemli ölçüde yardımcı olabilir ve aynı zamanda kuruluşlara tedarik zincirleri, işe alım ve finansal işlemler gibi iş alanlarında daha fazla güven verir.


Rapor, işletmelerin çoğunun 2025 yılına kadar blok zinciri teknolojisini kullanacağını belirtiyor. Ayrıca doğum sertifikaları, ehliyetler ve diploma gibi bilgilerin oluşturulması, saklanması ve doğrulanmasından ekonomik değer yaratma potansiyellerine göre blockchain'in ilk beş kullanımını sıralıyor.


Kaynak: PwC İngiltere

99 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page