top of page

JPMorgan, Blockchain Sektörüne Yeni Bir Yatırım Yaptı!

Güncelleme tarihi: 6 Mar 2022

Bankacılık devi JPMorgan, Blockchain sektöründeki yatırımlarına bir yenisini daha eklediğini resmi olarak duyurdu.JPMorgan, Blockchain analiz şirketi TRM Labs’e stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. Duyurunun ardından TRM Labs, web sitesindeki yatırımcılar listesine banka devini de ekledi. JPMorgan tarafından yapılan yatırımın miktarı henüz açıklanmadı ve iki taraf da şimdilik herhangi bir yorum yapmadı.


JPMorgan, Blockchain Güvenliği Odaklı Şirkete Yatırım Yaptı


TRM, geleneksel finans kurumlarının yanı sıra kripto odaklı işletmeler ve kamu kurumlarının kripto paralar ile ilgili dolandırıcılık ve suçları analiz etmesine ve yönetmesine yardımcı olmak için Blockchain analiz hizmeti sağlıyor. TRM Labs kurucusu ve CEO’su Esteban Castaño, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:


“Bu yatırım, kripto para ekonomisinin büyümesinin ne denli önemli olduğunu ve bu ekosistemin büyümesinin sürdürülebilir olması için güven ve güvenlik faktörlerinin inşasının önemini gösteriyor. Herkes için daha güvenli bir kripto ekonomisi için çalışırken bize sunulan bu fırsatı değerlendirmek için heyecan duyuyoruz.”

Söz konusu şirket 2017 yılında kurulmuştu ve 2021 yılının Aralık ayında düzenlediği finansman turunda 60 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Söz konusu finansman turuna Tiger Global tarafından öncülük edilmiş ve American Express’ Amex Ventures, Citi Ventures, PayPal Ventures, Visal, Block (eski adı Square Inc.) ve Jump Capital gibi büyük şirketlerden de ilgi görmüştü.

 

Gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi LinkedIn, Twitter ve Instagram sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

 

JPMorgan’ın alt şirketlerinden biri olan Onyx’in CEO’su Umar Farooq, yaptığı açıklamasında banka devinin son altı yılı Blockchain teknolojisinin potansiyelini ve uygulanabilirliğini keşfederek geçirdiğini belirtti. Farooq, TRM Labs’in vizyonunun, şirketlerinin uyumlu ve güvenli Blockchain ürünleri yaratma amaçlarıyla örtüştüğünü söyledi.


Bu ayın başlarında, JPMorgan popüler blockchain tabanlı metaverse Decentraland'da da yerini almıştı. "Onyx salonu", bankanın metaverse ile ilgili büyüme fırsatlarını özetleyen bir raporla açıldı.


İki JPMorgan araştırma analisti Kenneth Worthington ve Reginald Smith raporda, 2022'yi potansiyel olarak "finansal tokenizasyon yılı" olarak gördüklerini söyledi.


Castaño, “Güven ve güvenlik, kriptonun uzun vadede başarılı olması için bir ön koşuldur. Blockchain zekası daha fazla güven ve güvenlik sağlar ve kriptonun dünyanın bir sonraki baskın finansal sistemi olmasını sağlar.” dedi.


Kaynak: Blockworks

27 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page